Un elvețian a fost zgâriat de urs ! Iarăși s-a declanșat o isterie în masă a sociopaților. Respectiv întreaga massmedia, atât clasică cât și platformele mediatizare au dat drumul la psihozele de acum clasice, cu care ne-am obișnuit respectiv : “urs cu comportament agresiv”, “urs fioros”, “urs periculos”, etc …
Care a fost de fapt filmul evenimentelor ?
Elvețianul, respectiv un alt imbecil funcțional al societății progresiste occidentale, lipsit total de instinct de conservare, a vrut selfie cu ursul. Ei care în Elveția mai au urși în grădina zoologică și poate vreo 12 mârțoage în libertate, își închipuie în delirul lor occidental că ursu este un fel de jucărie vie. Un fel de iepuraș de pluș. După eveniment sociopații s-au activat. Deznobământul ? Au împușcat ursul.
Deci un cretin vede ursul.
Același cretin oprește mașina.
Același cretin se dă jos și se duce spre urs.
Același cretin încearcă să facă poze și selfie.
Ursul se simte amenințat și îl atacă. (Ursul e fiară sălbatică. Nu știe selfie).
Același cretin ajunge la spital.
Mulți cretini scriu articole și incriminează cu mânie progresistă ursul.
Alți cretini, cretini din instituții, împușcă ursul.
Fără cuvinte.
Eu nu spun că nu s-au înmulțit și că nu trebuie făcut ceva. E clar că trebuie mărită cota de împușcare, concomitent cu refacerea ursăriilor (locuri unde să primească mâncare). Eu spun doar că tot acest bal al sociopaților nu este decât atmosferă pentru a da drumul la împușcat la liber, în spatele acestui lucru fiind o afacere de milioane se euro, un trofeu putând ajunge și la 10.000, 20.000 de euro și chiar 60.000 de euro.

Dacă vor lăsa împușcarea la liber în doi-trei ani îi vor extermina.
Cam despre asta este vorba.
Bogdan Gabriel